Kunst

Teisipäev, 28. märts
Kolmapäev, 29. märts
Neljapäev, 30. märts

Reede, 31. märts
Laupäev, 1. aprill
Pühapäev, 2. aprill

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) koordineeritud kaasaegse kunsti eriprogramm Tallina galeriides. Pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul „Tallinna Teisipäev“ esitletakse nii Eesti kui rahvusvaheliste kunstnike projekte, grupiväljapanekuid ja isikunäitusi. „TMW kunst“ raames leiab aset ka kunstnike igapäevatööd tutvustav ateljeede tuur ning Eesti kunsti tulevikutähtede tutvustamine ja publikulemmiku hääletus.

TMW TALLINNA TEISIPÄEV 28. MÄRTSIL

“TMW kunst” raames toimub 28. märtsil kell 17-21 spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev.

Eesti muusika- ja linnafestivalide lipulaeva Tallinn Music Week’i kunstiprogrammi raames toimub 28. märtsil kell 17-21 spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev. Galeriiõhtu on suurepärane võimalus tutvuda Eesti galeriimaastikuga – külastame nii uuemaid galeriisid kui vanemaid tegijaid, tutvume galeristide ja kunstnikega. Seekordne näituseprogramm hõlmab Eesti ja rahvusvaheliste kunstnike projekte, grupinäitusi ja pikalt ettevalmistatud isikunäitusi. Tallinna Teisipäeval saab osaleda näituse avamisel Okapi galeriis, külastada viimast päeva näitust Haus galeriis, tutvuda rahvusvaheliste grupinäitustega EKA galeriis ja Temnikova & Kasela galeriis ning võtta osa Tallinna Teisipäeva lõpetamisest Vaal galeriis.

17:00 Haus galerii (Uus tn 17)

Mall Nukke näitus “KolmeVärviMängud” (21.02-28.03)
Haus galeriis on Tallinna Teisipäeval viimast päeva avatud Mall Nukke rahvusromantiline näitus “KolmeVärviMängud”. Näitusel on eksponeeritud teosed teosed aastatest 2014 – 2017. Mall Nukkele on rahvussümboolika ja selle ikoonilisus palju aastaid olnud iseloomulik ja südamelähedane. Kunstniku jaoks on rahvussümboolika on midagi, mille abil vaadata endasse korraks ka sügavamalt, teha isiklikest väärtustest enda isiklik ikoon. Üheks Mall Nukke inspiratsiooniallikaks kõnealuse näituse juures on olnud Eesti lipuvärvide tähendused, ta mängib Eestimaa taeva ja järvedega, usu ja ustavusega; kodumaa mulla, rahvuskuue ja sünge minevikuga; püüdega õnne ja valguse poole.

Mäng kolmevärvilistega III / Mall Nukke

 

18:00 Okapi galerii (Niguliste 2)

Niña Yharedi audio-visuaalne performance “Via Baltic”
Okapi galeriis avatakse Mehhiko päritolu kunstniku Niña Yharedi performatiivset projekti “Via Baltic” tutvustav näitus. Hetkel Leedus Vilniuses resideeruv kunstnik võtab oma projektis vaatluse alla juba pea 30 aastat tagasi aset leidnud toona suurima kodanikualgatusel põhineva aktsiooni, Balti keti, tõstatades performace’s küsimusi rahvuse, vabaduse ja piiride kohta.

19:00 EKA galerii (Vabaduse väljak 6/8, sissepääs hoovist)

OGH (Paige Früchtnicht ja Greg Ponchak) näitus “Eristamatuse alad” (09.03–01.04)
“Eristamatuse alad” on USA-st pärit kunstnikeduo OGH pikemaajalise koostööprojekti üks peatükkidest. Kunstnikud toovad näitusesaali objektid, mis kehastavad või on kehastanud kunstnike püüdlusi elada enesele kehtestatud reglemendi kohaselt nii, et igapäevaelu muutub reglemendist eristamatuks. Sellise jäiga elukorralduse taga ei ole masohhistlik ihalus end iga hinna eest piirata või reegleid järgida, vaid paradoksaalne soov kehtestatud korrast vabaneda.

Liitu üritusega

20:00 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1)

Oleg Frolovi kureeritud grupinäitus “Euroopamaa” (18.03-06.05)
“Euroopamaa” on rahvusvaheline grupinäitus, mis koondab erineva generatsiooni kunstnikke Tallinnast, Moskvast, Berliinist ja Viinist. Nende loomingut ühendab huvi ühiskonna ja füüsilise ruumi seoste uurimise vastu ning püüd neid seoseid mõtestada. Näitus esitleb seitsme esmapilgul väga erineva kunstniku loomingu kokkupuutepunkte ning seda, kuidas nende tööd üksteist täiendavad. Näitusel osalevad Ekaterina Borsuk, Oleg Frolov, Leopold Kessler, Klara Liden, Juhan Soomets, Denis Stroev ja Tõnis Vint.

Liitu üritusega

Temnikova & Kasela galerii

 

21:00 Vaal galerii (Tartu mnt 80d)

Laurentsiuse näitus „Roosa puu“ (16.03-08.04)
Galeriideringi lõpetab Vaal galerii, kus saab näha Laurentsiuse näitust. Laurentsius on võtnud vastu väljakutse teostada käesoleva näituse jaoks maastikumaale ning väärtustab seda unustusse vajunud žanri oma üleelusuuruste maalide kaudu. Väikekodanlikkus ja dekadents, kitš ja isikupära loovad näituseelamuse, mis liigub elegantselt hea ja halva maitse piiril. Laurentsius on eesti maalikunstnik, kelle looming seob akademismi ja popkunsti. Suurepärane maalitehnika valdamine ja detailselt läbitöötatud pinnad ühinevad tema teostes industriaalse esteetikaga.

Liitu üritusega

Laurentsius, Vaal galerii

 

“TMW kunst” stuudiotuurid

Reedel, 31. märtsil toimub erituur kolme kaasaegse kunstniku põnevasse stuudiosse. Tuuri ajendiks on 2017 aasta alguses ilmunud Merilin Talumaa ja Annika Tootsi koostatud intervjuuraamat “Kunstnike ruumid”, mille raames külastati 16 kunstniku seas ka Kristi Kongi ja Jaanus Samma ateljeesid. Kunstnike stuudiote eripärad toovad hästi esile kaasaegse kunstniku praktikate mitmekülgsuse ning tuuril osalejal avaneb erakordne võimalus tutvuda kunstnike tööprotsessidega. Registreeri end tuurile siin.

Laupäeval, 1. aprillil toimub ARSi majas Loominguline Laupäev. Loominguline Laupäev on Eesti Kunstnike Liidu korraldatav üritustesari, mille käigus saavad huvilised põhjalikumalt tutvuda ARSi majas (Pärnu mnt 154, Tallinn) tegutsevate kunstnike ja disainerite loomingulise köögipoolega. 1. aprillil toimuval Loomingulisel Laupäeval külastame kunstnike ateljeesid kelle oluliseks väljendusvahendiks on heli.

Galeriide tuur Vanalinnas laupäeval 1. aprillil 15:00-17:50:

Tuuri raames külastatakse kolme Vanalinna galeriid (Draakoni galerii, Hobusepea galerii, ja Tallinna Linnagalerii). Draakoni galeriis on avatud kunstiprojekt „7 isiknäitust“, kus  Jenny Grönholm, Liisa Kruusmägi, Liisi Küla, Katarina Meister, Alina Orav, Heinrich Sepp ja Ragne Uutsalu eksponeerivad oma isiknäitusi omavahel läbisegi, luues nii midagi grupi ja ülevaatenäituse sarnast. Näitust on tuuri raames võimalik külastada viimast päeva. Samuti on viimaseid päevi avatud Hobusepea galeriis  Javier Galáni kureeritud grupinäitus “Perro/Koer/Dog”, kus osalevad kunstnikud Varvara & Mar, OPN Studio, Vicente Vázquez / Usue Arrieta, Javier Álvarez ja Jaime de los Ríos. Näitus on korraldatud samal ajal toimunuva „Iberofesti raames ja selle eesmärgiks on tutvustada Ibero-Ameerika kultuuri eesti publikule. Ekskursiooni lõpetame Tallinna Linnagaleriis, kus on avatud Marko Mäetamme näitus „Ma ainult striimin“.

NOAR.eu tulevikutähed ja publikulemmiku valimine
“TMW kunst”raames toimub juba teist korda ka NOAR.eu kunstikeskkonna ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös Eesti kunsti tulevikutähtede tutvustamine laiemale auditooriumile ning veebihääletus publiku lemmikute valimiseks. Publikuhääletus kestab TMW ajal ning valikut konkursiteostest saab ka näha kohvikus Wabadus.

Tallinna Teisipäev on osa Tallinn Music Week kunstiprogammist, mille raames toimuvad kunstnike stuudiokülastused, tuurid näitustel ja parima noore kunstnike veebihääletus.

Liitu üritusega