KKK

Tallinn Music Weekil esinemine

 • KUIDAS FESTIVALILE ESINEMA SAADA?

  Kõigepealt anna endast meile teada. 2017. aasta festivalil esinemise avalduse esitamise tähtajaks oli 1. november 2016. Programmitoimkond, mis koosneb Eesti juhtivatest promootoritest ja ürituste korraldajatest ning esindab praktiliselt kõiki muusikastiile avangardist folgini ja džässist klassikani, valib esinejad laekunud avalduste seast. Lisaks kogume ajakohaseid soovitusi avaldustevooru väliselt, tagamaks võimalikult kõrgetasemelise ja ajakohase programmi.

 • MINU BÄND KANDIDEERIS. MILLAL SAAME TEADA, KAS MEID ON PROGRAMMI VALITUD?

  Programmi koostamine algab kohe pärast avalduste esitamise tähtaega 1. novembril. Kontakteerume teiega e-maili teel jaanuaris, et teada anda, kas teie / teie esindatav artist on festivali esinejate nimekirja kinnitatud. Need artistid, keda programmi ei valitud, saavad e-maili teel teate. Osad esinejad hoitakse ootenimekirjas, kuni kõik kohad on täidetud.

 • MINU BÄND ON SAANUD PALJU TÄHELEPANU JA ME OLEME VÄGA HEAD. MIKS MEID EI VALITUD TMW-il MÄNGIMA?

  Esinemisavaldusi laekub u 4-5 korda rohkem, kui kuni 250 esinejast koosnev programm mahutab ning programmitiimil tuleb paratamatult raskeid otsuseid langetada. Asjaolud, mis otsust võivad mõjutada: esinemiskogemus, kunstiline tase, esindatav žanr jms. Põhjus, miks teie bänd ei osutunud valituks, ei pruugi tuleneda korraldajate isiklikest maitse-eelistustest – tõenäoliselt pidi žürii tegema seekord teistsuguseid valikuid. Edutud kandideerijad on teretulnud avaldust esitama ka järgmisel aastal, sest programmitiim jätab meelde ka festivali kavast välja jäänud artistid, keda peaks lähemalt uurima ning mõnikord valitakse bänd TMW-ile alles kolmandal või neljandal katsel.

 • KAS TMW ON AINULT EESTI ARTISTIDE JAOKS?

  Ei, TMW on avatud kogu maailma artistidele. Kuna festivali keskseks eesmärgiks on edendada ja tutvustada Eesti uusi tähelepanuväärseid artiste, on enamik TMW-il esinejatest Eestist, kuid meil on palju artiste naaberriikidest, Skandinaaviast ja mujalt. Vähemalt 30 protsenti festivali lõplikust esinejate nimekirjast koosneb välismaistest artistidest.

 • ARVASIN, ET TMW ON AINULT UUTE ARTISTIDE JAOKS. MIKS AGA ESINEB BÄND X?

  Me ei ole kunagi võtnud eesmärgiks esitleda vaid uusi artiste, kuigi aastate jooksul oleme suurt osa neist esitlenud. Meie peamine eesmärk on esitleda artiste, kes on põnevad ja aktuaalsed nii kohalikule kui regionaalsele muusikatööstusele ja publikule kui rahvusvahelistele delegaatidele ja külalistele.

 • MILLAL KUULUTATAKSE ESINEJAD VÄLJA?

  Tallinn Music Week 2017 programm kuulutatakse välja veebruari alguses.

 • KAS KEEGI ARTISTIDEST SAAB FESTIVALIL ESINEMISE EEST HONORARI?

  Ei. TMW ei maksa esinemistasu ühelegi kohalikule või välismaisele artistile ega kata nende reisikulusid. TMW-il pole peaesinejaid, kuid üritame tekitada võrdseid võimalusi kõigile (200-250) artistidele ning oleme veendunud, et samad reeglid ja tingimused peavad kehtima absoluutselt kõigile. Kui me maksaksime kellelegi esinejatest, peaksime maksma ka kõigile teistele programmis olevatele artistidele, mis muudaks taolise festivali korralduse võimatuks. Kogu kontsertidest laekuv piletitulu (mis moodustab umbes 10 protsenti festivali rahastusest) ja teised privaatsed ning avalikud ressursid on vajalikud kulude katmiseks: kontserdipaigad, heli ja valgus, konverents, kutsutud delegaatide reisikulud ja majutus, turundus, produktsioon ja meeskond.

  TMW festival rajati eesmärgiga aidata arendada muusikute arengut ja tutvustada publikule head muusikat. Seniks kui leidub artiste, kes peavad TMW-i enda jaoks kasulikuks ettevõtmiseks, oleme rõõmuga valmis seda korraldama.

Kontsertide külastamine

 • MIS ON FESTIVALIKÜLASTAJATE VANUSEPIIRANG?

  TMW teeb koostööd Tallinna klubide, baaride ja promootoritega. Nagu kõik teised kohalikud ürituskorraldajad, peame ka meie järgima Eesti Vabariigi seadust. Suurem enamus kontserdipaikadest müüvad ega tohi sisse lubada alaealisi kliente. Üldreegel näeb ette, et kontsertpaigad, mis on avatud pärast kella 23.00, on vanusepiiranguga 18 eluaastat. Õnneks on festivali kavas ka Linnalava kontserdid, mis toimuvad päevasel ajal erinevates paikades (kohvikud, kaubanduskeskused, galeriid, muusika- ja raamatupoed jne) üle linna, mis on avatud kõigile ja täiesti tasuta.

 • KUS TMW TOIMUB?

  Alates veebruarist on võimalik tutvuda TMW toimumiskohtadega meie veebis.

 • KUIDAS TOIMIB PILETISÜSTEEM? KAS MA PEAN OSTMA ÜHEPÄEVAPASSI/FESTIVALIPASSI VÕI SAAN OSTA ÜKSIKPILETID KONTSERTIDELE, MIDA TAHAN KÜLASTADA?

  Festivalile pääsemiseks on kolme tüüpi passe:

  • Festivalipass – kõige soodsam võimalus festivalimelust osa saamiseks
  • Toetajapass – eelississepääs klubidesse, programmisoovitused
  • Delegaadipass.  Tagab delegaatidele pääsme konverentsile ning eelisjärjekorras kontsertidele.
  • Üksikkontsertide piletid on eelmüügis Piletilevi veebipoes ja müügipunktides, lisaks igas kontserdipaigas ürituse toimumise õhtul.
  • Kõik passi omanikud saavad nautida eelisjärjekorras sissepääsu, erinevalt järjekorras seisvatest üksikpiletite omanikest.
 • KUST SAAN PILETEID OSTA?

  Festivalipassid on müügil TMW kodulehel ja Piletilevis. Üksikpiletid on müügil Piletilevis ja kui üritus pole varem väljamüüdud, siis ka toimumisõhtul kontserdipaigas. Festivalipassid peab eelnevalt käepaela vastu vahetama Tallinn Music Weeki infopunktides.

 • KUS SAAN VAHETADA PASSI KÄEPAELA VASTU?

  Festivalipass tuleb välja vahetada festivali käepaela vastu.
  Vahetuskohad avalikustame festivali veebilehel enne festivali.

 • KAS MU FESTIVALIPASS/ÜKSIKPILET TAGAB SISSEPÄÄSU X KONTSERDILE?

  Ei, kui kontserdipaik on täis. Me saame tagada seda, et alati on ruumi ühes kontserdipaikadest, kuid mitte kõigis ja pidevalt, iseäranis klubides, mis mahutavad vaid 50-100 inimest. Kuid delegaadipassi ja festivalipasside omanikel ning eelmüügist üksikpileti ostnuil on õigus eelisjärjekorras klubisse pääseda.

  Kui tegemist on esinejaga, keda tahad kindlasti näha, tule lihtsalt aegsasti kohale. Liiklus kontserdipaikade vahel on reeglina üsna tihe, seega kui ühe bändi kontserdi ajal on klubi täis, siis on võimalik, et suur osa publikust lahkub pärast nende esinemist ja sul on võimalus näha järgmist bändi, seega võib järjekorras seismine ennast ära tasuda. Võimaldamaks inimestel näha teatud artiste, esinevad need kaks korda erinevatel päevadel või osalevad lisaks põhiprogrammile ka tasuta Linnalava kavas.

Konverets

 • KAS TMW ON FESTIVAL VÕI KONVERENTS?

  Mõlemad ja enamgi veel. Tallinn Music Week (TMW) on Euroopa juhtivaid uue muusika ja linnakultuuri festivale. TMW pühitseb erinevate kunstivorme esitledes loovust, uudishimu, vabadust ja võrdõiguslikkust.

 • KUS TOIMUVAD SEMINARID?

  Need toimuvad Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses. Konverentsi hotell asub Tallinna südalinnas (vaata kaarti).

 • KES SAAVAD KONVERENTSIL OSALEDA?

  Konverentsi seminarid on avatud kõigile huvilistele, kuid esmajoones on need suunatud muusikatööstusele. Konverentsil osalemiseks pead olema registreeritud delegaat ning registreerimistasu peab olema eelnevalt tasutud. Kui sa oled festivalil esinev artist, on sul võimalus registreerida oma esindaja (bändiliikme, bookeri, manageri vm) delegaadina (1 tasuta delegaadi pass artisti kohta). Artisti passid ei taga sissepääsu konverentsile.

 • KUS ASUB DELEGAATIDE REGISTRATUUR JA MIS AEGADEL ON SEE AVATUD?

  Delegaadid peavad registreeruma ja oma käepaela/passi võtma Nordic Hotel Forumi fuajees asuvast TMW-i infolauast.

 • SOOVIKSIN OSALEDA PAARIL SEMINARIL. KAS SINNA ON VÕIMALIK PÄÄSEDA KA ILMA DELEGAADIPASSITA?

  Kahjuks mitte. Pääset TMWile müüakse ainult paketina ja ainult delegaatidele on avatud sissepääs hotelli konverentsialadele.

 • KAS DELEGAADIPASSI PUHUL ON VÕIMALIK SAADA GRUPI-, ÕPILASE VÕI MINGISUGUST MUUD SOODUSTUST?

  TMW pakub varase registreerija soodustust ning madalamaid hindu neile, kes registreerivad end varakult. Saadaval on ka piiratud kogus õpilaste passe 50% soodustusega kõikidest hindadest. Registreerimiseks ja hindadeks vaata siia.

 • MIDA SISALDAB DELEGAADIPASSI HIND?

  Pääset konverentsialale hotellis, kus nii Eesti kui ka rahvusvahelised delegaadid kogunevad, kõikidele seminaridele ja teisele TMW-i üritustele. Delegaadipass võimaldab eelisjärjekorras pääsu kõikidesse festivali kontserdipaikadesse.

 • KAS TMW-il ESINEVAID ARTISTE LASTAKSE KONVERENTSILE JA SEMINARIDELE?

  Artisti pass ei võimalda pääset konverentsile ja seminaridele, kuid iga artist saab valida endale esindaja (bändi liikme, mänedžeri vm), kes saab tasuta delegaadiks registreeruda. Ka teised artistid, kes on konverentsis huvitatud, on teretulnud, kuid peavad selleks delegaadipassi ostma.

 • SOOVIKSIN KONVERENTSI HOTELLI BÄNNERIT VÕI REKLAAMI TEIE KATALOOGI. KELLEGA PEAKSIN ÜHENDUST VÕTMA?

  Palun saata e-mail aadressile advertising@tmw.ee või helistada numbril +372 672 6608.

Varia

 • KES KORRALDAB TMW-i?

  TMW korraldab ettevõte Musiccase OÜ.

 • KUIDAS ON ÜRITUS RAHASTATUD?

  Üritus on rahastatud mitmete avalike toetajate ja erasponsorite abiga.

 • SOOVIKSIN TÖÖTADA TMW-il. KAS MA SAAN ENNAST VABATAHTLIKUNA KIRJA PANNA?

  Jah. Meil on vaja palju vabatahtlikke vahetult enne üritust ja selle toimumise ajal. Töö ise on üldjuhul seotud abistamisega festivali turundamisel, päevaste seminaridega, piletimüügiga, produktsiooni abiga festivali kontserdipaikades, logistikaga, transpordiga, artistide võõrustamisega jne. Vabatahtlikud saavad tasuta pääsme kõikidele TMW-i üritustele festivali ajal. Lisainfot saab: volunteers@tmw.ee