Lasteprogramm

Neljapäev, 30. märts

Lasteprogramm on koolilastele suunatud muusikasündmus, mille eesmärgiks on anda lastele võimalus osaleda töötubades ja luua koos uute tuttavatega midagi põnevat ning saada ehe kontserdielamus.

Töötoad väikestele muusikasõpradele Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73)

Kõik töötubade grupid on täis.

Lapsed reivivad / Tõnu Tunnel

 

Kava
Neljapäev, 30.03

Avamine kell 13:00 – Tervitus ja päeva tutvustus. Gruppidesse jagunemine.

Reigo Ahven ja trummid


REIGO AHVEN
 ja trummid, kell 13:15-14:00 – vabu kohti hetkel ei ole.

Tuntud multitalent ja trummar Reigo Ahven jagab rütmimaailma saladusi. Eelnev muusikaline oskus ei ole oluline. Võimalusel võib kaasa võtta oma trummi.

LENNA KUURMAA ja laul, kell 13:15-14:00 – vabu kohti hetkel ei ole.

Teemaks laulude loomine, jagab meie tuntumaid lauljaid Lenna oma kogemusi – kuidas ta laule oma repertuaari võtab, kellega koostööd teeb, kas kirjutab ise või kellegagi koos. Võimalus on ka ise laululoomises kätt proovida. Tule ja võta kaasa oma loo idee!

Taavi Tulev / Siim Kuusemäe


TAAVI TULEV
ja helid, kell 13:15-14:00 – vabu kohti hetkel ei ole.

Taavi Tulev on elektronmuusik, loodushelide salvestaja ning helikujundaja, kelle peamisteks töövahenditeks on süntesaatorid ja mikrofonid ning tööks helisalvestus ning -töötlus. Töötoas tutvustab ta lihtsat viisi, kuidas luua elektrooniline interaktiivne heliinstallatsioon. Heliinstallatsioon baseerub vidinal nimega Bare Conductive Touch Board, millele on vaja luua heliline sisu ning kasutajaliides. Töötoas saab kohapeal helisid sisse salvestada ning neid USB pulgal ka kaasa võtta. Kasutajaliideseks peaksid olema mingid metallist elektrit juhtivad asjad, mis traadiga Touch Boardi mooduli külge ühendatakse. Kui asi valmis, võib erinevaid objekte kasutada erinevate helide käima panemiseks. Taavi võtab ilmselt kaasa ka mõne efektiploki või instrumendi. Soovituslik on vaadata läbi toote õppevideo, andmaks aimu, mis võiks võimalik olla. Helisid saab külge panna kokku 12 tk.

Lepatriinu / Kristi Mitrofanov


LEPATRIINU
 ja elektroonika, kell 14:15-15:00 – vabu kohti hetkel ei ole.

Särav ja armas laulja ning laulukirjataja Lepatriinu loob muinasjutte läbi lüürika koos kaasahaaravate elektrooniliste rütmide ja akustiliste instrumentidega. Töötuppa võtab ta endaga kaasa ühe väga andeka noore neiu Pille Piiri, kes on klahvidel tõeline geenius. Üheskoos näitavad nad eelkõige kui lihtne on elektrooniliselt muusikat luua ning millised võimalused on MIDI kasutamisel. Lisaks näitavad nad kui lihtne on salvestada ükskõik millist heli ja kuidas seda kasutada. Kui võimalik, võib võtta kaasa mõne endale meelepärase pilli – soovitatavalt väiksema, kontrabassiga pole mõtet tulla –, võib olla kasvõi muna/šeiker, triangel, suupill vms, aga võib ka tulla lihtsalt hea tujuga, sest inimese hääl on ka instrument.

Ruslan Trochynskyi ja tammetõru


RUSLAN TROCHYNSKYI
 ja pärimusmuusika, kell 14:15-15:00 – vabu kohti hetkel ei ole.

Ukraina päritolu muusik Ruslan Trochynskyi on loonud Eestis ansambli Svjata Vatra, milles on temperamentselt ja kaasahaaravalt ühendatud mõlema maa pärimusmuusika. Ruslan tutvustab Ukraina rahvapille ning toob välja Eesti ja Ukraina muusika erinevusi ja sarnasusi. Koos luuakse ehe kohapeal sündinud lugu. Võimalusel võib võtta kaasa oma pilli.

HEIDY PURGA ja DJ- ning raadiotöö, kell 14:15-15:00 – vabu kohti hetkel ei ole.

Endine raadio- ja teleajakirjanik, produtsent, DJ, “MustMesi” klubiürituste sarja vedaja, Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige ning poliitik Heidy Purga viib läbi töötoa DJ- ja raadiotööst. Heidy tööde ja tegemiste edu pant on olnud avatus, kaasamine ja lähedus. Selle põhimõttega on sündinud Raadio2 ja uus Eesti Laul. Purga usub, et tähtis on koos ühtsete väärtuste eest seista. Olgu see muusika, kunst, haridus, eneseteostus või lapsed.

Kontsert: Lepatriinu ja Pille Piir
kell 15:15-16:00

Eesti Lastekirjanduse Keskus