Konverents

Reede, 31. märts
Laupäev, 
1. aprill

Toimub Vene kultuurikeskuses ja Nordic Hotel Forumis koostöös Music Estoniaga.

Vene kultuurikeskuses ja Nordic Hotel Forumis toimuval kahepäevasel konverentsil esinevad ettekannete ja aruteludega nii muusikatööstuse esindajad kui loome- ja tehnoloogia valdkondade spetsialistid ning poliitikakujundajad.

Konverentsiprogrammi tuumaks on ettevõtluse arendus, rõhuasetusega muusikasektoril ja teistel loovtööstuse harudel, märksõnadeks innovatsioon, säästev areng, tuleviku töövõtted ja -oskused, tehisintellekti kasvav roll loomeprotsessides ning uue ja traditsioonilise meedia mõjuväljade analüüs tõejärgses maailmas. Rohkem infot konverentsi ja kõnelejate kohta leiad siit.

Tutvu konverentsiprogrammiga

Eesti 2017. aasta Euroopa Liidu eesistujamaa staatus asetab arutelude raskuskeskmesse ka digitaalse ühisturuga seonduvad teemad. Seoses uute muusikaekspordi ning kultuurivahetuse projektidega on sedakorda festivalile oodata ka endisest enam delegaate Jaapanist ning Kanadast. Tutvu lähemalt kõigi panelistidega siin.

Tallinn Music Weeki konverentsi avab Eesti president Kersti Kaljulaid Vene kultuurikeskuses 31. märtsil kell 10.

TMW kaheksa toimumisaasta jooksul on festivali konverentsil esinenud paljud muusikatööstuse niiditõmbajad ja suunanäitajad, teiste seas plaadimärgi Sire rajaja Seymour Stein, mõjukad managerid Simon Napier-Bell ja Peter Jenner, samuti mitmed muusikutest popkultuuriloo kaardistajad nagu Viv Albertine (The Slits), John Robb (The Membranes) ja Bob Stanley (St Etienne). Alates 2016. aastast on varem peamiselt muusikakesksele TMW konverentsile lisandunud loovtööstuse olulise väärtustamine laiemas kontekstis. Nii said mullusel konverentsil teiste seas sõna USA ettevõtja ja filantroop Hamdi Ulukaya, kunstnik ja filmitegija Tillett Wright, geeniteadlane Lili Milani, Euroopa Parlamendi liige Julia Reda, Silicon Valley äri-ingel Fadi Bishara jt eri valdkondade visionäärid.

President Kersti Kaljulaid / Kris Süld

“Kõige muljetavaldavam oli hoolega koostatud konverentsi ja avalike vestluste programm. Enamik arutelusid erinesid tohutult formaalsetest ja ettearvatavatest arutluspaneelidest, mida muusikatööstuse sündmustel aasta läbi kuuleb. TMW teemad ja kõnelejad olid sirgjoonelised, autentsed, ausad, nõudlikud ning vältisid poosetamist ja jäikade seisukohtade võtmist.”

Ramin Sadighi (Hermes Records)