Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

“Tallinn Music Week on uue ühiskonna katsepolügoon, otsides lahendust igale vastuolule ja tehes ruumi igale eriarvamusele. Näidake, mida tähendab tõeline kampaania meie linna tuleviku nimel. Ajage latt kõrgeks, siis on sügisel hea vaadata, kas traditsiooniline väitlusvorm – kohalikud valimised – saab  ka sellest üle,” ütles president Kersti Kaljulaid täna Vene Kultuurikeskuses Tallinn Music Week konverentsi Creative Impact avakõnes.

President Kaljulaidi sõnul ületab ja eitab Tallinn Music Weeki lähenemine muusikale piiride ja tarade olemasolu, näidates kuidas loovalt erinevate vaadete vahel kompromisse leida ning püüdes kustutada harjumispäraseid mustreid ja leida ühiseid radu. “Mõelge sellest, kuidas ületada vastuolusid tehnoloogiat kasutades, aga ka sellest, kuidas ennast ja oma vestluspartnereid vastuoludest läbi rääkida seni, kuni saame unistuste ühiskonna, unistuste Eesti. Näidake, mida suudab leidlik vaim ja paindlik meel,” lisas riigipea.

TMW peakorraldaja Helen Sildna: “Tänavuse konverentsi toimumiskoht Vene Kultuurikeskus on meie jaoks sümboolne. Loovuse mõjuga suudame kokku tuua kogukonnad, rahvused ja mõtteviisid. See on ka meie tänaste debattide tuum.”

TMW ulatuslik konverentsiprogramm jätkub täna ja homme traditsioonilises konverentsikeskuses Nordic Hotel Forumis ja Vene Kultuurikeskuses. Konverents kutsub kaasa mõtlema teemadel nagu tulevikutööstus, tehnoloogia, säästlik areng, Euroopa digitaalne tulevik ja meedia mõjuväljade analüüs tõejärgses maailmas. Tähelepanu keskmesse tuuakse muuhulgas Euroopa digitaalne tulevik, brändiuuring Muumidest ja lugu Keenia slummiballetist. Tulevikutööstuse suundade lahkamise ning popkultuuriloo suunanäitajate ja maailmaklassi laulukirjutajate esitluste kõrval pakutakse ka praktilisi kiirkohtumisi ja mentorsessioone.

Konverentsi kõnelejate nimestikus on teiste seas Londoni esimene „öötsaar“ Amy Lamé, mõjukas muusikakriitik ja popkultuuriteoreetik Simon Reynolds, Berliini underground klubide platvormi Clubcommission vedaja Lutz Leichsenring, maailma saja loomingulisema ettevõtte hulka kuuluva Sound Diplomacy asutaja ja tegevjuht Shain Shapiro, Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saar, Barbara Gessler Euroopa Komisjoni kultuuridirektoraadist, Eesti uus IT juht Siim Sikkut jt.

NB! Sissepääs delegaadipassiga.

Lisainfo ja konverentsi kava

12.30 jätkub tasuta linnalava kontsertide programm jätkub üle linna. Muuhulgas kuuleb Botaanikaaia Palmimajas modulaarsüntesaatorite manipulaatori ekke putuklikke mikrobiite  ja värvika hummoriga räpiduot Úlfur Úlfur Islandilt. Poplauljatar Liis Lemsalu astub üles Disainiagentuuri Velvet (Telliskivi 60a) kontoris, Soome spirituaalne shoegazer Mikko Joensuu ja Šoti unelmpopi meister C Duncan astuvad üles Kopli poolsaare disainimajas Signature House. Lisainfo.

13.00 TMW kunstiprogrammi stuudiotuur: Kristi Kongi ja Jaanus Samma ateljees. Kunstnike stuudiote eripärad toovad hästi esile kaasaegse kunstniku praktikate mitmekülgsuse ning tuuril osalejal avaneb erakordne võimalus tutvuda kunstnike tööprotsessidega. Tuurile registreerumine.

17:00 TMW pop-up restoranis (Pärnu mnt 6) toimuval avalikul vestlusel „Mida Juku ei õpi…“ räägivad mutatsioonidest hariduses, digitaalsetest nomaadidest ja tulevikus vajalikest kompetentsidest teiste seas Eesti 2.0 juht ja ajakirjanik Ede Schank Tamkivi ning keeleõppe kiirendi Lingvist tegevjuht Mait Müntel. Lisainfo.

18.00-02.00 Depoo toidutänava linnaruumi aktsioonid, DJ-d ja öösöök. Lisainfo.

18.00 algab Mustpeade majas Üle Heli x Nonclassical x C3 Festival x Japan Sound Portrait õhtu. Kohtuvad heliüleste tasandite muusikafestival Üle Heli, Londoni leibel Nonclassical, BBC raadioajakirjaniku Nick Luscombe’i poolt kureeritud Japan Sound Portrait ja erinevates kohtades üle Euroopa toimuv stiilideülene C3 (Club Contemporary Classical) festival. Õhtu esinejate rivis on ka 21. sajandi kuulsaim klaveritehnikate eksperimetaator Hauschka.

19.00 algab Soome muusikaettevõte Fullsteam 15. sünnipäeva kontsertpidu Kultuurikatlas, kus tuntud Soome artistide Huoratroni ja Paperi T kõrval esinevad ka Eesti artistid NOËP ja Daniel Levi.

20.00 algab Vene Kultuurikeskuses kontsert, mille peategelasteks on meie power-folk trio Trad.Attack! ning Ukraina elektrofolgi grupp Onuka.

21.00 Balti Jaama paviljon ning tunnel muutuvad audiovisuaalseist elamustest ja värskest biidist tulvil technoklubiks. Peosarjade AUX, Mürk ja Isola kureeritud 30-tunnise maratonpeo esinejate nimestikus on nii kohaliku underground’i kui üleilma muusikavälja DJ-d ja produtsendid, teiste seas Pearson Sound Inglismaalt, SNTS Saksamaalt ja Jori Hulkkonen Soomest.

TMW reedeõhtuses muusikaprogrammis on ka Jazzkaare ja Eesti Jazziliidu programm Vaba laval, Seto Folk maailmamuusika lava Hopneri majas, Telia esitletava Intsikurmu Festivali lava Kinos Sõprus, Full House Agency lava Venus Club’is, Raadio 2 õhtu Von Krahlis, Rada7.ee spektaakel Sinilinnus, World Clinic lava Renard Coffe Shop’is, „Hysteria“ nimeline kunstpungi kava KuKu kunstiklubis, samuti rokikontserdid Woodstock / Rockstars laval ning klubis Kivi Paber Käärid. Lisainfo.

TMW festivalipassid on läbi müüdud, õhtuste kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis. Eelmüügist ostetud üksikpilet tagab eelississepääsu vastavale kontserdile.

TMW 2017 festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud  programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

Konverentsi ühepäevapass tagab pääsu kõikidele konverentsi paneelidele kas 31. märtsil või 1. aprillil. Konverentsi ühepäevapass ei kehti TMW muusikafestivali õhtustel kontsertidel ega teistel tasulistel üritustel.

News

 1. Üleeuroopaline „Keychange” projekt ootab kuni pühapäevani avaldusi Eesti naisartistidelt ja -ettevõtjatelt

 2. Rahvusvaheline „Keychange” projekt ootab kandideerima Eesti naisartiste ja -ettevõtjaid

 3. Tallinn Music Week esitleb sel nädalal toimuval Positivus festivalil viit Eesti artisti

 4. Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas

 5. Tallinn Music Weeki artistipreemia Telliskivi Creative City Award võitjad on Mart Avi, Erki Pärnoja ja NOËP

 6. Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

 7. Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

 8. Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest

 9. John Robb: “Hea kunst ei tunne piire”

 10. Tallinn Music Week ning Telia ja Spotify kuulutavad välja publiku lemmiku hääletuse

 11. Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

 12. Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini

 13. Täna Tallinn Music Weekil: Kristjan Järvi dj-sett Viru Keskuses, noorte linnalava uuskasutuskeskuses, avalik vestlus meedia tulevikust

 14. Kunstnik Marko Mäetamm avab Tallinn Music Weeki raames uue isikunäituse

 15. Helilooja Erkki-Sven Tüür esitleb Tallinn Music Weekil oma uut autoriplaati

 16. Täna algavad Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid ja kunstiprogramm, jätkuvad avalik vestlused ja filmilinastused

 17. Tallinn Music Weeki konverentsi kava nüüd avalik

 18. Linnafestival Tallinn Music Week algab täna pop-up restorani avamise ning avalike vestluste ja filmiprogrammiga

 19. TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

 20. Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

 21. Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

 22. Tallinn Music Week esitleb Kinos Sõprus muusika ja poliitika põrkumisi ning tarbija-ajastu tagajärgi vaagivaid dokumentaalfilme

 23. Tallinn Music Weeki konverents heidab pilgu Euroopa tulevikku, räägib uuest tööstusrevolutsioonist, esitleb inspireerivaid lugusid ja pakub praktilisi kohtumisi

 24. Tallinn Music Week käivitas festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin

 25. Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

 26. Tippkokk Peeter Pihel esitleb Tallinn Music Weekil heategevuslikku “toit ei ole prügi” õhtusööki

 27. Tallinn Music Weeki ajal täitub ajalooline Balti jaama reisijatepaviljon tulevikuhelidega

 28. Tallinn Music Weeki laste- ja noorteprogramm pakub loovaid töötube lastele ning noorte korraldatud kontserte ja avalikke vestlusi

 29. Soome muusikaagentuur Fullsteam tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 30. Tallinn Music Weeki avakontserdil „Radio Head Rewritten“ kõlab Kristjan Järvi juhatusel nii Steve Reichi muusika kui maailma parim beatbox

 31. Tallinn Music Week avalikustas konverentsiprogrammi uued kõnelejad Londoni ööelu valitsejast digirevolutsionäärideni

 32. Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

 33. Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

 34. Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

 35. Tänavuse Tallinn Music Weeki konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

 36. Tallinn Music Week avas festivali hooaja uue kujunduse ja kodulehega

 37. NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

 38. Tallinn Music Week pakub tänavu esmakordselt eksklusiivseid toetajapasse

 39. TMW avalikustas järgmise aasta konverentsiprogrammi esimesed kõnelejad ja teemad

 40. Eesti avas Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi Slush menuka avapeoga Enter e-Estonia

 41. Tallinn Music Weeki festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi