Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

27. märtsist 2. aprillini toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) on taas kokku pannud mahuka „Linnalava“ programmi, mis toob festivalimelu ootamatutesse ja avastamist väärivatesse paikadesse üle linna. Nelja päeva jooksul saab tasuta päevastel kontsertidel kuulda üle saja artisti paarikümnes erinäolises keskkonnas raamatu- ja plaadipoodidest  Uuskasutuskeskuse ja Musumäeni.

„Linnalava“ programm lükatakse käima kolmapäeval, 29. märtsil kell 13.00 Viru Keskuse aatriumis dirigent Kristjan Järvi dj-setiga koos beatboxi maailmameistri Bellatrix’i ning nüüdismuusiku ja räppari Gene Pritskeri ehk Di. J. NoizePunk’iga, millele järgneb Kadri Voorandi, Jaak Sooääre, Liisi Koiksoni ja Paul Danieli pärimusmuusikat improdžässi võtmes tõlgendav etteaste. Viru Keskuses toimub kolmapäevast laupäevani kokku ligi 20 kontserti ning esinejaid jagub mehhiko kultuuripärandit ja progerocki sulandavast The Mariachi Ghost’ist ja Bahreini multi-instrumentalistide kambast The Flamingods „Eesti oma Eminemiks“ tituleeritud räppar Azmani. 27. märtsist 1. aprillini on Viru Keskuse aatriumis avatud ka TMW infopunkt, kus vahetatakse festivalipasse käepaelte vastu ja jagatakse programmi alast infot.

TMW koduhotelli Nordic Hotel Forumi sviidis esinevad neljapäeva, 30. märtsi pärastlõunal punkpoeedist elu- ja etenduskunstnik Indrek Spungin ja indierocki bändid Go Away Bird ning Frankie Animal.

Käesoleva laste ja noorte kultuuriaasta raames leiab TMW kavast esmakordselt ka spetsiaalselt lastele ja noortele mõeldud tegevusi. Kolmapäeva, 29. märtsi pärastlõunal kureerivad TLÜ Õpilasakadeemia noored linnalava kontserti Tatari tänava Uuskasutuskeskuses, kus astuvad üles poistebänd Beyond Beyond, Noortebändi konkursi võitjast indiefolgi grupp The Notes ning Z-generatsiooni tegijamaid indierocki punte The Boondocks. Laupäeval, 1. aprillil Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval perepäeval esinevad akustiliste kontsertidega nii meie folkmuusik Mari Kalkun kui Gruusia instrumentaalansambel Four Lines. Solaris Keskuses avatakse lausa kaks linnalava – Apollo raamatupoes ja ostukeskuse esinduskohvikus Café Mademoiselle –, kus teiste seas esinevad Kanada kolledžiraadio hip-hop’i tabelite valitseja Def3 ja Rootsi trubaduur Albert af Ekenstam.

Uute linnalavadena on tänavu lisaks Uuskasutuskeskusele ja Eesti Lastekirjanduse Keskusele kaasatud mitmeid eripalgelisi paiku üle linna. Tallinna Botaanikaia palmimaja troopilises miljöös kuuleb nii värvika huumori ja paksude biitidega laetud Islandi räpiduot Úlfur Úlfurit, meie noort kunsträppärit EiK’i, Soome klaverikunstnikku Project Vainiollat kui Poola juke muusika tähtprodutsenti Rhythm Babooni. Hubases raamatupoekeses Puänt pakuvad mitmekülgseid muusikalisi elamusi viiuldaja Midori Komachi ja audiovisuaalkunstnik abirdwhale Jaapanist ning laulja-lugudekirjutaja ja kodanikuaktivist Moddi Norrast.  Tartu maanteel asuva kinnisvarabüroo Endover linnavaatega kontoris esinevad teiste seas prantsuse souljazzi duo Debra Shaw ja Moskva neosoul-poeet БЦХ. Telliskivi loomelinnaku leivakojas Muhu Pagarid astuvad üles laulja-laulukirjutaja Lepatriinu ning „Islandi punase mehena” kõmu tekitanud elektroonikavõlur Shtuby. Kadrioru hubases restoranis Riis saab aasia toidu kõrvale nautida eksootilisi kõlavärve Su—Mu maailma- ja tantsumuusika biitidest prantsuse bändi Jumo abstraktsete elektro-helideni. TMW tänavuse veebikodu looja, disainibüroo Velvet kontoris astuvad teiste seas lavale funksoul grupp Ashilevi ning Soome laulja-laulukirjutaja Astrid Swan.

TMW linnalavakontserdid toimuvad ka Kopli poolsaare otsas asuvas klassitsistliku arhitektuuriga disainimajas Signature House, kus teiste seas esinevad tuntud šoti multi-instrumentalist C Duncan ja Soome spirituaalne shoegazer Mikko Joensuu.

Nagu eelmisel aastal, kolib TMW ka tänavu õue – Musumäele raadiojaama MyHits kureeritud välilavale, kus astuvad üles BBC Music poolt üheks tänavuseks tähelepanuväärsemaks uustulnukaks nimetatud elektroonikaprodutsent Draper, Eesti Muusikaauhindadel parima hiphop-albumi auhinna võitnud räppar Metsakutsu ja poistebänd Beyond Beyond.

Linnalava tähe all avanevad festivalikülalistele ka kolme külalislahkete ja muusikat armastavate inimeste kodud Kalarannas, Lutheri kvartalis ning Pallasti tänaval. Akustilisel kodukontsertidel saab muuhulgas nautida nii Erki Pärnoja filmilikku instrumentaalmuusikat, möödunud aastal Euroopa parima bluegrass-ansambli staatusesse tõusnud Curly Stringsi, modulaarsüntesaatorite manipulaatori ekke kui Aafrika päritolu Poola produtsendi Moo Latte kontserte.

TMW tänavuste linnalavade seas on ka hubane kohvik NOP Kadriorus, rattastuudio Jooks, sisustuspood ja kohvik Homeart ning Reval Cafe kohvik Telliskivis, kohvik-klubi Must Puudel ning hiljuti Viru tänavale kolinud Eesti parim uue muusika plaadipood Biit Me vanalinnas.

„Linnalava“ üritustele on oodatud igas eas muusikasõbrad ja kõik kontserdid on tasuta.

TMW 2017 Linnalava programmi kontserdipaigad:

Eesti Lastekirjanduse Keskus (Pikk 73)
Endover Kinnisvara kontor (Tartu mnt 2)
Fritz-Kola esitleb: Biit Me plaadipood (Viru tn 3-5)
Homeart sisustuspood ja kohvik (Telliskivi 60a poetänav)
Kalaranna kodukontsert
Kohvik Must Puudel (Müürivahe 20)
Lutheri hoovimaja kodukontsert
Muhu Pagarid leivakoda (Telliskivi 60a)
Musumägi (Viru tänava ja Pärnu maantee vahel)
NOP kohvik-pood (J. Köleri 1)
Nordic Hotel Forum sviit (Viru väljak 3)
Pallasti kodukontsert
Puänt raamatupood (Pärnu mnt 4)
Rattastuudio Jooks (Telliskivi 60a, B-hoone)
Riis restoran (Tina 21)
Signature House (Kaevuri 1)
Solaris Keskus Cafe Mademoiselle (Estonia puiestee 9)
Solaris Keskus raamatupood Apollo (Estonia puiestee 9)
Tallinna Botaanikaaia palmimaja (Kloostrimetsa tee 52)
Telia esitleb: Viru Keskuse linnalava (Viru Keskuse aatrium, Viru väljak 4)
Telliskivi Reval Cafe (Telliskivi 60a)
Uuskasutuskeskus (Tatari 64)
Velvet disainibüroo (Telliskivi 60a)

Linnalava programm TMW kodulehel

TMW 2017 festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes. Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes. TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud  programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass on kuni 19. märtsini müügil hinnaga 250 eurot (alates 20. märtsist 295 eurot) TMW veebipoes. Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

TMW 2017 kontsertide üksikpiletid hinnaga 8-25 eurot on müügil Piletilevis.

Nordea klientidele kehtivad järgnevad soodustused nii TMW toetajapasside, festivalipasside kui üksikpiletite hindadest: Nordea pangakaardi valdajale: -10%, Nordea Gold krediitkaardi valdajale: -20%, Nordea Platinum krediitkaardi valdajale: -30%. Telia klientidele kehtib TMW festivalipassi, toetajapassi ning üksikpiletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.

Üha uusi maitseid ja värve omandava linnafestivali Talinn Music Week kavasse on tänavu lisaks muusikaprogrammile ja loovtööstuse konverentsile kaasatud restoraniprogramm „TMW maitsed“, vestluste sari „TMW jutud“, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogramm. avalikku linnaruumi hõlmav arhitektoonika projekt, piirkonna põnevaimat disaini tutvustav Disainiturg ning esmakordselt ka spetsiaalne laste- ja noorteprogramm. 27. märtsist 2. aprillini toimuva festivali siduvaks teemaks on jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni.

News

 1. Üleeuroopaline „Keychange” projekt ootab kuni pühapäevani avaldusi Eesti naisartistidelt ja -ettevõtjatelt

 2. Rahvusvaheline „Keychange” projekt ootab kandideerima Eesti naisartiste ja -ettevõtjaid

 3. Tallinn Music Week esitleb sel nädalal toimuval Positivus festivalil viit Eesti artisti

 4. Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas

 5. Tallinn Music Weeki artistipreemia Telliskivi Creative City Award võitjad on Mart Avi, Erki Pärnoja ja NOËP

 6. Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

 7. Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

 8. Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest

 9. John Robb: “Hea kunst ei tunne piire”

 10. Tallinn Music Week ning Telia ja Spotify kuulutavad välja publiku lemmiku hääletuse

 11. Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

 12. Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini

 13. Täna Tallinn Music Weekil: Kristjan Järvi dj-sett Viru Keskuses, noorte linnalava uuskasutuskeskuses, avalik vestlus meedia tulevikust

 14. Kunstnik Marko Mäetamm avab Tallinn Music Weeki raames uue isikunäituse

 15. Helilooja Erkki-Sven Tüür esitleb Tallinn Music Weekil oma uut autoriplaati

 16. Täna algavad Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid ja kunstiprogramm, jätkuvad avalik vestlused ja filmilinastused

 17. Tallinn Music Weeki konverentsi kava nüüd avalik

 18. Linnafestival Tallinn Music Week algab täna pop-up restorani avamise ning avalike vestluste ja filmiprogrammiga

 19. TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

 20. Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

 21. Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

 22. Tallinn Music Week esitleb Kinos Sõprus muusika ja poliitika põrkumisi ning tarbija-ajastu tagajärgi vaagivaid dokumentaalfilme

 23. Tallinn Music Weeki konverents heidab pilgu Euroopa tulevikku, räägib uuest tööstusrevolutsioonist, esitleb inspireerivaid lugusid ja pakub praktilisi kohtumisi

 24. Tallinn Music Week käivitas festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin

 25. Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

 26. Tippkokk Peeter Pihel esitleb Tallinn Music Weekil heategevuslikku “toit ei ole prügi” õhtusööki

 27. Tallinn Music Weeki ajal täitub ajalooline Balti jaama reisijatepaviljon tulevikuhelidega

 28. Tallinn Music Weeki laste- ja noorteprogramm pakub loovaid töötube lastele ning noorte korraldatud kontserte ja avalikke vestlusi

 29. Soome muusikaagentuur Fullsteam tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 30. Tallinn Music Weeki avakontserdil „Radio Head Rewritten“ kõlab Kristjan Järvi juhatusel nii Steve Reichi muusika kui maailma parim beatbox

 31. Tallinn Music Week avalikustas konverentsiprogrammi uued kõnelejad Londoni ööelu valitsejast digirevolutsionäärideni

 32. Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

 33. Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

 34. Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

 35. Tänavuse Tallinn Music Weeki konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

 36. Tallinn Music Week avas festivali hooaja uue kujunduse ja kodulehega

 37. NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

 38. Tallinn Music Week pakub tänavu esmakordselt eksklusiivseid toetajapasse

 39. TMW avalikustas järgmise aasta konverentsiprogrammi esimesed kõnelejad ja teemad

 40. Eesti avas Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi Slush menuka avapeoga Enter e-Estonia

 41. Tallinn Music Weeki festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi