Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

27. märtsist 2. aprillini toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Weeki (TMW) esitleja Nordea pank ja panga kultuuriportaal „Viis tärni“ on ka tänavu kokku pannud omapoolse festivali ülevaate ja programmisoovitused. Valikus on üle 70 artisti Eestist ja välismaalt, samuti läbilõige „TMW maitsed“ restoranidest, kunsti- ja filmikavast, avalikest vestlustest ja linnaruumi aktsioonidest ning laste- ja noorteprogrammist.

Uue muusika esitlusfestivalina alustanud TMW on kaheksa tegutsemisaasta jooksul kasvanud regiooni suurimaks linnafestivaliks, mis täidab nädalaks kogu Tallinna põnevate ettevõtmistega mahukast muusikaprogrammist avalike vestlusringideni ning kaasaegse kunsti ülevaatest mõnusaimate toidukohtade tutvustamiseni. Nordea & 5* valik aitab 10 erineva programmiosa ning ligi 250 artistiga festivalil hõlpsamini orienteeruda ning on planeeritud just sel moel, et tähelepanuväärseimad sündmused sobituvad ajakavasse, mis kulgeb läbi seitsme kevadpäeva, ligi saja lava ja kümnete toidupaikade ning erinevate tegevuste, mis ulatuvad Kopli poolsaarelt Ülemisteni ja Nõmmelt Maakri tänava garaažideni.

“Oleme Nordeas andnud oma klientidele lubaduse toetada neid oluliste otsuste tegemisel ja jagada neile seejuures parimat nõu. Väga äge on tänu oma kultuurivaldkonna partneritele olla võimeline tegema seda palju laiemalt kui vaid finantsvaldkonnas ja rahaasju puudutavatest küsimustes,“ kommenteerib Nordea Eesti turundusjuht Mirjam Mikkin, lisades: „Meie infotihedas igapäevas on sageli suureks abiks, kui usaldusväärne kontakt on nö eeltöö ära teinud. Just seda püüamegi saavutada ka Nordea 5* programmiga Tallinn Music Weeki raames. Julgustame igaüht leidma endale festivalilt kasvõi ühe sündmuse, millega oma kevadesse värskust ja uusi elamusi tuua!”

Tänavuse TMW üheks armastatumaks kohtumispaigaks tõotab taas kujuneda Disaini- ja arhitektuuri galeriis avatav TMW pop-up kohvik, mille menüü eest vastutab tänavu Hiiumaa soul-food resto Ungru. Pop-up restos ning kohvikus Must Puudel käivitub juba festivali avapäeval avalike vestluste programm, mis pakub arutelusid kultuuriprügi sorteerimise vajalikkusest kosmosetehnoloogia ja kunsti utoopiate kohtumisalade kaardistamiseni. Lisaks Ungru saareköögile leiab „TMW maitsed“ valikust üle 30 söögipaiga ning mitmeid eriüritusi, millest tähelepanuväärseimad on tippkokk Peeter Piheli heategevuslikud „toit ei ole prügi“ õhtusöögid.

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) kureeritud kunstiprogramm käivitub pikendatud avamisaegadega galeriiõhtuga „Tallinna Teisipäev“ ning sisaldab lisaks kohaliku ja rahvusvahelise kaasaegse kunsti näitustele ka kunstnike igapäevatööd tutvustavaid ringkäike. TMW tänavuse filmiprogrammi kõrghetkeks on Sloveenia industriaal-skandaalgrupi Laibachi Põhja-Korea visiiti jälgiva doki “Vabaduspäev Põhja-Koreas” linastus, millega kaasneb kohtumine filmi tegijate ja peategelastega.

Vabaduspäev Põhja-Koreas (2016)

 

TMW linnalava programm toob pealelõunase festivalimelu ootamatutesse ja avastamist väärivatesse paikadesse üle linna – raamatu- ja plaadipoodidest Nordic Hotel Forum sviidini. Muuhulgas kureerivad TMW noorteprogrammi käivitajaist gümnaasiumiõpilased linnalava kontserti Tatari tänava Uuskasutuskeskuses. Kõige noorematele toimuvad Eesti Lastekirjanduse Keskuses töötoad, kus tuntud muusikute juhendamisel õpitakse looma muusikat ja heliinstallatsioone ning kergitatakse katet rütmimaailma ja DJ-töö saladustelt. Festivali linnaruumi hõlmavate algatuste raames antakse EKA sisearhitektuuri, urbanistika, arhitektuuri ning tootedisaini tudengite ühisel jõul Maakri tänava garaažidele uus elu.

TMW mahukaim ja häälekaim osa ehk kolmepäevane õhtuste kontsertide programm hõlmab kõikvõimalikke muusikastiile folgist elektroonikani ja indiest metalini. Rahvusvahelise kaliibriga artistidest ilmestavad programmi teiste seas šoti multi-instrumentalist C Duncan, industriaalmuusika teerajaja-grupi Einstürzende Neubauteni asutajaliikme Alexander Hacke ja kunstniku ning filmilooja Danielle de Picciotto tandem, techno produtsent Pearson Sound Ühendkuningriigist ning dirigent Kristjan Järvi koos maailmanimedest nüüdismuusikutega ning tuntud Eesti muusikute kooslusega Glasperlenspiel All Stars.

Nordea & 5* valikuga saab tutvuda TMW kodulehel. Kõik kõnealused programmisoovitused on tähistatud sinise tärniga ning valides “view by sessions”, näeb ka valikartistide kontsertide ning soovitatud sündmuste algusaegu. Ka veebi artistivaates on Nordea & 5* programmi valikud varustatud sinise tärniga.

Nordea pank on lisaks kultuuriportaalile Viis tärni tuntud ka kultuurisündmuste Pimedate Ööde Filmifestival peatoetajana ning koostöös Hooandja platvormiga hoolitseb Nordea uute talentide esiletõusu, maapiirkondade kultuurielu ning sallivuse edendamise eest Eesti ühiskonnas. Aastal 2011 pälvis Nordea pank „aasta kultuurisõbra” tiitli ning on korduvalt leidnud EV Kultuuriministeeriumi poolt kultuurisõbrana äramärkimist.

Üha uusi maitseid ja värve omandava linnafestivali Talinn Music Week kavasse on tänavu lisaks muusikaprogrammile ja loovtööstuse konverentsile kaasatud restoraniprogramm „TMW maitsed“, vestluste sari „TMW jutud“, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogramm. avalikku linnaruumi hõlmav arhitektoonika projekt, piirkonna põnevaimat disaini tutvustav Disainiturg ning esmakordselt ka spetsiaalne laste- ja noorteprogramm. 27. märtsist 2. aprillini toimuva festivali siduvaks teemaks on jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni.

TMW 2017 festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes. Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

Õhtuste kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis.

Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes. TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud  programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass hinnaga 295 eurot on müügil  TMW veebipoes. Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

TMW 2017 esitleja on Nordea pank, peatoetajad Telia ja Spotify, Nordic Hotel Forum, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus / Visit Estonia ja Eesti Meedia, partnerid ja toetajad Uber, Viru Keskus, Telliskivi Loomelinnak, Solaris, Music Estonia, Tuborg, LaMuu, Fritz Kola, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Ettevõtlusamet jt.

Tallinn Music Weeki rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele,  toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

News

 1. Üleeuroopaline „Keychange” projekt ootab kuni pühapäevani avaldusi Eesti naisartistidelt ja -ettevõtjatelt

 2. Rahvusvaheline „Keychange” projekt ootab kandideerima Eesti naisartiste ja -ettevõtjaid

 3. Tallinn Music Week esitleb sel nädalal toimuval Positivus festivalil viit Eesti artisti

 4. Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas

 5. Tallinn Music Weeki artistipreemia Telliskivi Creative City Award võitjad on Mart Avi, Erki Pärnoja ja NOËP

 6. Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

 7. Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

 8. Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest

 9. John Robb: “Hea kunst ei tunne piire”

 10. Tallinn Music Week ning Telia ja Spotify kuulutavad välja publiku lemmiku hääletuse

 11. Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

 12. Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini

 13. Täna Tallinn Music Weekil: Kristjan Järvi dj-sett Viru Keskuses, noorte linnalava uuskasutuskeskuses, avalik vestlus meedia tulevikust

 14. Kunstnik Marko Mäetamm avab Tallinn Music Weeki raames uue isikunäituse

 15. Helilooja Erkki-Sven Tüür esitleb Tallinn Music Weekil oma uut autoriplaati

 16. Täna algavad Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid ja kunstiprogramm, jätkuvad avalik vestlused ja filmilinastused

 17. Tallinn Music Weeki konverentsi kava nüüd avalik

 18. Linnafestival Tallinn Music Week algab täna pop-up restorani avamise ning avalike vestluste ja filmiprogrammiga

 19. TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

 20. Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

 21. Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

 22. Tallinn Music Week esitleb Kinos Sõprus muusika ja poliitika põrkumisi ning tarbija-ajastu tagajärgi vaagivaid dokumentaalfilme

 23. Tallinn Music Weeki konverents heidab pilgu Euroopa tulevikku, räägib uuest tööstusrevolutsioonist, esitleb inspireerivaid lugusid ja pakub praktilisi kohtumisi

 24. Tallinn Music Week käivitas festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin

 25. Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

 26. Tippkokk Peeter Pihel esitleb Tallinn Music Weekil heategevuslikku “toit ei ole prügi” õhtusööki

 27. Tallinn Music Weeki ajal täitub ajalooline Balti jaama reisijatepaviljon tulevikuhelidega

 28. Tallinn Music Weeki laste- ja noorteprogramm pakub loovaid töötube lastele ning noorte korraldatud kontserte ja avalikke vestlusi

 29. Soome muusikaagentuur Fullsteam tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 30. Tallinn Music Weeki avakontserdil „Radio Head Rewritten“ kõlab Kristjan Järvi juhatusel nii Steve Reichi muusika kui maailma parim beatbox

 31. Tallinn Music Week avalikustas konverentsiprogrammi uued kõnelejad Londoni ööelu valitsejast digirevolutsionäärideni

 32. Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

 33. Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

 34. Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

 35. Tänavuse Tallinn Music Weeki konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

 36. Tallinn Music Week avas festivali hooaja uue kujunduse ja kodulehega

 37. NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

 38. Tallinn Music Week pakub tänavu esmakordselt eksklusiivseid toetajapasse

 39. TMW avalikustas järgmise aasta konverentsiprogrammi esimesed kõnelejad ja teemad

 40. Eesti avas Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi Slush menuka avapeoga Enter e-Estonia

 41. Tallinn Music Weeki festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi