TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

Järgmisel nädalal toimuva linnafestivali Tallinn Music Week (TMW) vestlussari „Jutud“ toob kapist välja linnamõtlejad, paneb küsimärgi alla nii vana hea muusikažanri kui festivaliformaadi elujõulisuse ja uurib, kuidas süües maailma paremaks muuta. Kõikidele huvilistele avatud ning tasuta arutelud toimuvad 27. märtsist kuni 1. aprillini igal õhtul TMW pop-up kohvikus Arhitektuuri- ja disainigaleriis ning kohvikus Must Puudel.

Kui suur on digitaalse muusika ökoloogiline jalajälg? Kas me õpetame homsetele inimestele eilset maailma? Mida linnaruumi disainis teha, et inimlikkus saaks ärisuhetesse pesa punuda? Kes tappis muusikažanri? Kas kevad saabub suurde meediasse pisut tõejärgselt ja veelgi meelelahutuslikumalt? Nendel ja muudel põletavatele teemadel arutletakse vestlussarjas „TMW jutud“ esmaspäevast, 27. märtsist laupäeva, 1. aprillini TMW pop-up restoranis Tallinna Arhitektuuri- ja Disainigaleriis ning kohvikus Must Puudel. Luubi alla võetakse kultuuri ja kultuse piirid, tulevikus vajalikud oskused, nutirakenduste tõusev iive ja propaganda salapärased teed. Kinnas heidetakse ka tänapäeva üleküllastunud festivalimaastikule, küsides, mida on üldse enam mõtet korraldada ja kuidas teha seda nii, et eesmärk pühitseks abinõu?

„Jutud“ stardivad esmaspäeval, 27. märtsil kell 17.00 TMW pop-up restoranis venekeelse vestlusringiga „Balti roki katakombid“, kus muusikakriitiku Artemi Troitski juhtimisel selgitatake välja, miks eesti ja läti muusikaelu juba 1960. aastatel nii erinev oli ja kuidas me iseseisvumise taastamise aegu jälle samale lehele sattusime. Või kas ikka sattusime? Kell 18.30 asuvad “Juttude” teises kodubaasis ehk kohvikus Must Puudel teadlased ja kunstnikud ESTCube’i egiidi all otsima vastust küsimusele, mis juhtub inimkonna ilumeelega, kui me kord koduplaneedilt kosmosesse kolime.

Üllatavaid kõnekokteile jätkub kogu nädalaks. Telia esitleb vestlusringi “Sex & Plants & Rock’n’Roll”, kus lahatakse vaimse ja füüsilise fitnessi kontseptsioonide kiiret arengut ja sellega seonduvaid muutuseid muusikamaastikul – kui varem käis rokkari kuvandi juurde meelemürkidega liialdamine, siis täna mõjub coolina näiteks veganlus. Laiemas ühiskonnas on aga märgata suurt nutirakenduste pealetungi. Kuhu see kõik viib? Teiste hulgas arutlevad sel teemal Raudmehe võistlustel karastunud Tanel Padar ja bodyART Estonia omanik Kristi Roosimägi.

Muusikaajakirjanikud, kes on aastakümneid jälginud ja mõjutanud mõtlemist muusikast ning sildistanud nähtusi jungle’ist grime’ini, otsivad vastuseid küsimusele, kas puhtaid žanreid ja ideoloogilisi vastandumist tänapäeva muusikaväljal enam eksisteeribki. Vestlusringis osalevad mõjukas popkultuuriloolane Simon Reynolds, MOJO ajakirjanik Kieron Tyler ja KEXP raadio programmijuht Kevin Cole.

Suures meedias tuleb sel aastal kevad teisiti – pisut tõejärgselt ja veelgi meelelahutuslikumalt, vanade formaatide jaoks paastudes ja uute jaoks ebakindlalt. Meediauurija ja semiootiku Indrek Ibruse modereerimisel astuvad rahva ette teiste seas Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann ning Telia tele- ja multimeedia teenuste üksuse juht Karl Anton.

Londoni öölinnapea Amy Lamé asub aga grillima Eesti poliitikuid ja nende visioone Tallinna arengust. Oma nägemusi linnakultuuri tulevikust esitavad Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid, riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ning aseesimees Kalle Palling.

Sõna saavad veel mitmed sütitavad kõnelejad – kunsti, propaganda ja tõe vahekordadega žongleerib „Juttudes“ esimene Põhja-Koreas esinenud lääne artist, industriaal-skandaal radikaalgrupp Laibach. Soome muusik Astrid Swan räägib avameelselt sellest, kuidas ränga vähidiagnoosi kiuste elu ja loometeed jätkata. Läti Permakultuuri Ühingu President Elgars Felcis teeb Ingrid Peegi juhitud vestlusringis katse dekoloniseerida kuulajate mõistus stamparusaamast, et progress tähendab rohkem toota. Kuidas süües maailma muuta, arutlevad ka nullkulu elustiili harrastav Maryliis Teindfeldt, HeyDay Organic juht Janno Veskimäe ning Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse vanemekspert Evelin Piirsalu.

Kõikidele huvilistele avatud ning tasuta arutelud toimuvad 27. märtsist kuni 1. aprillini igal õhtul kahes õdusas toidukohas: kl 17.00-18.00 TMW pop-up restoranis Arhitektuuri- ja disainigaleriis (Pärnu maantee 6) ning kl 18.30-19.30 kohvik-lokaalis Must Puudel (Müürivahe 20), kus laupäeval toimub vestlusring ka kell 15.30.

„TMW jutud“ ajakava:

Esmaspäev, 27. märts
17.00-18.00 Balti roki katakombid – TMW pop-up kohvik (Pärnu maantee 6)
18.30-19.30 ESTCube esitleb: Kui Maalt lahkume, mis saab ilust? – Must Puudel (Müürivahe 20)

Teisipäev, 28. märts
17.00-18.00 Kultuuriprügi  – sorteerida või mitte?  – TMW pop-up kohvik (Pärnu maantee 6)
18.30-19.30 Telia Esitleb: Sex & Plants & Rock’n’Roll – Must Puudel (Müürivahe 20)

Kolmapäev, 29. märts
17.00-18.00 Tuleviku meedia / meedia tulevik – TMW pop-up kohvik (Pärnu maantee 6)
18.30-19.30 Inimesed söönud, planeet terve – Must Puudel (Müürivahe 20)

Neljapäev, 30. märts
17.00-18.00 Who killed genre? – TMW pop-up kohvik (Pärnu maantee 6)
18.30-19.30 Linnamõtlejad kapist välja! – Must Puudel (Müürivahe 20)

Reede, 31. märts
17.00-18.00 Mida Juku ei õpi… – TMW pop-up kohvik (Pärnu maantee 6)
18.30-19.30 Tanz mit Laibach – Must Puudel (Müürivahe 20)

Laupäev, 1. aprill
15.30-16.30 Astrid Swan: haigevoodist lavalaudadele – Must Puudel (Müürivahe 20)
17.00-18.00 24 Hour Party People (Amy Lamé ja Eesti poliitikud linnakultuurist) – TMW pop-up kohvik (Pärnu maantee 6)
18.30-19.30 Festival – olla või mitte olla? – Must Puudel (Müürivahe 20)

Täpsema kava ja vestlusringide kirjeldused leiab TMW kodulehelt

Pressi akrediteerumine järgmisel nädalal 27. märtsist 2. aprillini toimuvale Tallinn Music Weekile kestab kuni esmaspäeva, 27. märtsini kl 17.00 TMW veebilehel.

TMW 2017 festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes. Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

Õhtuste kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis.

Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes. TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass hinnaga 295 eurot on müügil TMW veebipoes. Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

News

 1. Üleeuroopaline „Keychange” projekt ootab kuni pühapäevani avaldusi Eesti naisartistidelt ja -ettevõtjatelt

 2. Rahvusvaheline „Keychange” projekt ootab kandideerima Eesti naisartiste ja -ettevõtjaid

 3. Tallinn Music Week esitleb sel nädalal toimuval Positivus festivalil viit Eesti artisti

 4. Tallinn Music Week osaleb üleeuroopalises projektis, mille eesmärgiks on toetada naiste rolli muusikas

 5. Tallinn Music Weeki artistipreemia Telliskivi Creative City Award võitjad on Mart Avi, Erki Pärnoja ja NOËP

 6. Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

 7. Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

 8. Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest

 9. John Robb: “Hea kunst ei tunne piire”

 10. Tallinn Music Week ning Telia ja Spotify kuulutavad välja publiku lemmiku hääletuse

 11. Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid

 12. Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini

 13. Täna Tallinn Music Weekil: Kristjan Järvi dj-sett Viru Keskuses, noorte linnalava uuskasutuskeskuses, avalik vestlus meedia tulevikust

 14. Kunstnik Marko Mäetamm avab Tallinn Music Weeki raames uue isikunäituse

 15. Helilooja Erkki-Sven Tüür esitleb Tallinn Music Weekil oma uut autoriplaati

 16. Täna algavad Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid ja kunstiprogramm, jätkuvad avalik vestlused ja filmilinastused

 17. Tallinn Music Weeki konverentsi kava nüüd avalik

 18. Linnafestival Tallinn Music Week algab täna pop-up restorani avamise ning avalike vestluste ja filmiprogrammiga

 19. TMW avalik vestluste programm „Jutud“ pakub põnevaid arutelusid linnakultuuri tulevikust kosmilise ilumeeleni

 20. Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

 21. Nordea ja „Viis tärni“ esitlevad Tallinn Music Weekil valikut festivali programmist

 22. Tallinn Music Week esitleb Kinos Sõprus muusika ja poliitika põrkumisi ning tarbija-ajastu tagajärgi vaagivaid dokumentaalfilme

 23. Tallinn Music Weeki konverents heidab pilgu Euroopa tulevikku, räägib uuest tööstusrevolutsioonist, esitleb inspireerivaid lugusid ja pakub praktilisi kohtumisi

 24. Tallinn Music Week käivitas festivali kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin

 25. Tallinn Music Weeki raames toimub üle saja tasuta kontserdi Uuskasutuskeskusest hotellisviidini

 26. Tippkokk Peeter Pihel esitleb Tallinn Music Weekil heategevuslikku “toit ei ole prügi” õhtusööki

 27. Tallinn Music Weeki ajal täitub ajalooline Balti jaama reisijatepaviljon tulevikuhelidega

 28. Tallinn Music Weeki laste- ja noorteprogramm pakub loovaid töötube lastele ning noorte korraldatud kontserte ja avalikke vestlusi

 29. Soome muusikaagentuur Fullsteam tähistab Tallinn Music Weekil oma 15. sünnipäeva

 30. Tallinn Music Weeki avakontserdil „Radio Head Rewritten“ kõlab Kristjan Järvi juhatusel nii Steve Reichi muusika kui maailma parim beatbox

 31. Tallinn Music Week avalikustas konverentsiprogrammi uued kõnelejad Londoni ööelu valitsejast digirevolutsionäärideni

 32. Tallinn Music Week ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus tutvustavad nii kohalikku kui rahvusvahelist kunsti ja kunstnike igapäevatööd

 33. Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

 34. Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

 35. Tänavuse Tallinn Music Weeki konverentsi avab president Kersti Kaljulaid

 36. Tallinn Music Week avas festivali hooaja uue kujunduse ja kodulehega

 37. NOËP, Tommy Cash ja Eesti muusikatööstuse delegatsioon Eurosonic festivalil

 38. Tallinn Music Week pakub tänavu esmakordselt eksklusiivseid toetajapasse

 39. TMW avalikustas järgmise aasta konverentsiprogrammi esimesed kõnelejad ja teemad

 40. Eesti avas Põhjamaade suurima tehnoloogiakonverentsi Slush menuka avapeoga Enter e-Estonia

 41. Tallinn Music Weeki festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi